Doba se velice rychle posunula a e-bike je jednoznačnou součástí nejen v terénní cyklistice. A není to o tom, že kdo má e-bike je lenoch. Na elektrice je to prostě zase jiná zábava. Na kopec vyjedete vícekrát, nejste tak zadýchaní a tepovka se vám většinou drží od 130 do 150 tepů. Máte tedy více sil na jízdu dolů a užijete si velkou zábavu. Je to pochopitelně i fajn varianta pro partnerku, která by s váma jinak nejela 🙂

Pokud chceme na e-biku jezdit v terénu, tak to má své zákonitosti. Určitě je potřeba mít dobrou techniku z „biokola“, ale taky umět s těžším kolem a motorem zacházet. Je to prostě jiný. Vyžaduje to trošku jinou techniku šlapání (někdy více s citem) tak, aby nám motor opravdu pomohl a nepřekážel.

Zatím jsme nově spustili INDIVIDUÁLNÍ VÝUKU NA E-BIKE KOLECH. Uvažujeme i o pravidelném kroužku pro dospěláky. S výukou dospěláků máme velmi dobré zkušenosti. Tento kroužek bude určen pro všechny bikerky a bikery, kteří se chtějí zlepšit v technice jízdy na kole. Můžete být úplný začátečník, nebo zkušenější biker, nám jde především o to, aby vás kolo bavilo a využili jste svůj e-bike naplno.

Budeme se učit správnou pozici a rovnováhu, kontrolu rychlosti (brzdění, kadence, řazení, šlapání), průjezd zatáčkou, pohled, nadhození předního a zadního kola, budeme jezdit na trailech z kopce, ale taky hodně do kopce – když už máme ta ÉČKA 🙂 . Řekneme si něco o technických věcech na kole, probereme zdravovědu a taky si povíme, jak se chovat na trailu a na cyklostezce. Prostě si budeme s kolem hrát a aplikovat všechny dovednosti, které využijeme v terénu. A taky si vyjedeme na všechny možný vyhlídky v okolí – a že jich tu máme.

Whistler na Trutnov Trails

Trutnov Trails

S Andrejem Jakovlevem u něj ve studiu FLOWCYCLES